چرا احراز هویت برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال ضروری است؟

۱- هک شدن کارت یا حساب بانکی: فرض کنید شخصی اطلاعات کارت شخص دیگری را داشته باشد و یا کارت او را همراه با رمز به سرقت برده باشد. حال اگر بتواند شخصی که بدون احراز هویت اقدام به فروش ارزهای دیجیتالی میکند را بیابد ، میتواند حسابی برای آن فروشنده مشکل ایجاد کند ! پس سارقی که سعی می کند بیت کوین بخرد ، ضرورت احراز هویت باعث می شود که نتواند این کار را انجام دهد.

۲- پولشویی: فرد دیگری ممکن است که مقدار زیادی پول را اختلاس کرده باشد و برای خروج پول از حساب خود آن را تبدیل به ارزهای دیجیتال می کند. بنابراین احراز هویت برای این مورد هم ضروری است.

۳- دزدی بودن ارزهای دیجیتال : ارز دیجیتال هم مانند پول های سنتی قابل سرقت است. همانطور که در مورد فوق گفتیم، تراکنش های ارزهای دیجیتال کاملا ناشناس نیست و می شود تراکنش های هر کیف پول را مشاهده کرد ، بنابراین احراز هویت باعث می شود تا در صورت تنظیم قانون، اگر ارزهای دیجیتال سرقتی باشند، بتوان با شکایت، صاحب کیف پول را شناسایی کرد.

۴- نیت کلاهبرداری و عدم ارسال ارز دیجیتال : وقتی شما از هویت فروشنده بی خبر باشید، هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از دریافت پول،ارز دیجیتال را برای شما ارسال کند.

❌بنابراین حتما لازم است فروشنده و خریدار با مدارک معتبر احراز هویت شوند❌

درباره نویسنده

احسان