سکه ترون چیست : آشنایی با کوین TRX

ترون (Tron) یک پلتفرم نامتمرکز سرگرمی و اشتراک محتوا است که از فناوری بلاک‌چین (blockchain) و همتا به همتا (P2P) بهره می‌‌گیرد و چهره‌‌ی نسل آینده‌‌ی رسانه‌‌های اجتماعی خواهد بود که امکان تولید و اشتراک محتوا در هر کجای جهان و با همه‌‌ی افراد را فراهم می‌‌آورد. سکه‌‌ی ترون با وجود رهبری جوان و پر انرژی همچون جاستین سان به سمت فتح قله‌‌ها پیش می‌‌رود. جاستین سان به عنوان بنیان‌‌گذار ترون یکی از پرنفوذترین افراد در دنیای رمزنگاری است. شبکه‌‌ی ارتباطات درجه یک جاستین سان در کنار چشم‌‌انداز وی از آینده‌‌ی ترون، دستاوردهای بزرگی را به ارمغان خواهد آورد. از میانه‌‌ی دسامبر تا اوایل ژانویه، ترون (Tron) یا TRX بیش از ۲,۰۰۰% رشد پیدا کرد. نام ترون مانند بمبی منفجر شد و به گوش بسیاری رسید.

رونیکس (Tronix) ارز رایج در بلاک چین ترون است. در ازای محتوا به شما رمز ارز پرداخت می‌‌شود. این پول را معمولا با نام اختصاری TRX می‌‌شناسند. کسانی که از رسانه‌‌های اجتماعی و دیگر اشکال سرگرمی آنلاین استفاده می‌‌کنند، پس از به کار گرفتن ترون خوشحال خواهند شد.

به لطف اکوسیستم ارز رمزنگاری شده‌‌ی ترون نه تنها می‌‌توانید محتوای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، بلکه به عنوان سازنده‌‌ی محتوا درخور پاداش خواهید بود و در مقابل تولید محتوا و دیتا آن را دریافت خواهید کرد. این شیوه کاملا با نحوه‌‌ی کار شرکت‌‌های رسانه اجتماعی مشهور همچون فیسبوک در تضاد است، زیرا این شرکت‌‌ها محتوای شما را تبدیل به منبع درآمد برای خود می‌‌کنند. آن‌‌ها معمولا این کار را بدون اطلاع کاربران انجام می‌‌دهند و از سودهای حاصل از آن بهره‌‌مند می‌‌گردند. زمانی که از ارز رمزنگاری شده‌‌ی ترون استفاده می‌‌کنید، اختیار دیتای شما در دست خودتان است و در ازای آن پاداش دریافت می‌‌کنید.

TRX در حال حاضر شرکای بزرگی دارد که یکی از آن‌‌ها oBike است. oBike بزرگ‌‌ترین شرکت اشتراک دوچرخه در جنوب شرقی آسیا و مقر آن در سنگاپور واقع شده است. این شرکت برای خود توکن‌‌هایی به نام oCoin تهیه کرده است. این توکن ژانویه‌‌ی امسال در شبکه‌‌ی ترون فعال شد. oCoin در دنیای واقعی کاربرد دارد و می‌‌توان از آن برای خرید وسایل حمل و نقل در پلتفرم oBike استفاده کرد. این شرکت به کاربران خود امکان می‌‌دهد تنها به واسطه‌‌ی سوار شدن بر دوچرخه‌‌های oBike توکن oCoin دریافت کنند.

از دیگر شرکای اصلی ترون می‌‌توان به غول حوزه‌‌ی نیمه‌‌رسانا یعنی شرکت Bitmain اشاره کرد. این شرکت طراح و تولید کننده‌‌ی اصلی تراشه‌‌های ASIC است که برای استخراج بیت کوین به کار می‌‌روند. Antminer S9 یکی از محبوب‌‌ترین محصولات شرکت Bitmain است که در جامعه‌‌ی استخراج کنندگان بیت کوین طرفداران زیادی دارد. Zag- S&W یکی دیگر از شرکای ترون، یک موسسه‌‌ی حقوقی بین‌‌المللی برجسته است که عمدتا پیرامون قوانین تجاری و شراکتی فعالیت می‌‌کند. شراکت با این موسسه‌‌ یک نقطه‌‌ی قوت بزرگ محسوب می‌‌شود، زیرا Zag- S&W بخشی از Legal 500 است که شبکه‌‌ای عظیمی در برخی از بزرگ‌‌ترین کمپانی‌‌های جهان در اختیار دارد. شراکت با این موسسه پشتیبانی فراگیر در زمینه‌‌ی تراکنش دارایی‌‌های دیجیتالی، عملیات‌‌ها، مدیریت ریسک و سازگاری حقوقی در حوزه‌‌های مختلف را به ارمغان می‌‌آورد. هرچه ترونیکس در فهرست صرافی‌های بیشتری قرار گیرد، نیاز به پشتیبانی حقوقی از آن بیشتر می‌‌شود. با این تفاسیر چنین شراکتی بسیار راهبردی محسوب می‌‌شود. انجام این حرکت از سوی بنیاد غیر انتفاعی صاحب ترون اصلا جای شگفتی نیست.

بنیاد ترون یک موسسه‌‌ی غیرانتفاعی است که مقر اصلی آن در قطب صنعتی جنوب شرقی آسیا یعنی سنگاپور واقع شده است. این بنیاد عمدتا کار مدیریت شبکه‌‌ی رمزنگاری شده‌‌ی ترون را دنبال می‌‌کند و اصولی از قبیل آزادی، عدالت و شفافیت در پشتیبانی از تیم توسعه‌‌ ترون را سرلوحه‌‌ی کار خود قرار داده است. مقررات و رعایت آن‌‌ها برای تیم اصلی بنیاد ترون از بیش‌‌ترین اهمیت برخوردار است. آن‌‌ها تاییده‌‌ دیوان حسابداری و مقررات صنفی را در اختیار داشته و بر اساس قوانین شرکتی سنگاپور فعالیت می‌‌کنند.

درباره نویسنده

احسان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *